Označení pneumatik

Energetický štítek

Energeticky-stitek

Indexy rychlosti

Indexy nosnosti

Indexy-nosnosti

Značky na pneumatikách

Znacky-na-pneu

Skladování pneumatik

Skladování pneumatik a manipulace s nimi

Nikdy není možné stanovit přesnou životnost vašich pneumatik. Nicméně ji můžete prodloužit, pokud s pneumatikami správně manipulujete a skladujete je v odpovídajících podmínkách po dobu, kdy nejsou v provozu.

Pokud pneumatiky nejsou po delší dobu užívány (po dobu jednoho měsíce a déle) a jsou postaveny venku, jejich povrch vyschne a objeví se trhliny způsobené vzdušným ozonem. Proto by pneumatiky měly být skladované na chladném, suchém, čistém a uzavřeném místě.Skladované pneumatiky nesmějí být zatěžovány

Pokud pneumatiky skladujete déle než jeden měsíc, eliminujte z nich jakoukoliv zátěž: demontujte pneumatiky z vozidla, nebo vozidlo postavte na zvedák, resp. podpěry. V opačném případě může dojít k jejich poškození, předčasné stárnutí nebo celkovému zničení.Chraňte skladované pneumatiky před poškozením

Skladované pneumatiky musejí být vzdáleny od jakéhokoliv zdroje plamene, žáru či elektrických výbojů (akumulátorových nabíječek). Ujistěte se, že je skladovací prostor čistý a bez přítomnosti benzínu, maziva či jiných látek, které by mohly poškodit pryž. Pneumatiky, které jsou v průběhu skladování těmto okolnostem vystaveny, mohou být zcela zničeny.

 

Pneumatiky by měly být skladovány:

  • V dobře větrané a suché místnosti s mírnou teplotou, mimo přímý sluneční svit a mimo nepříznivé klimatické podmínky.

  • Vzdáleny od jakékoli chemické látky, rozpouštědla nebo ropné látky, které by mohly porušit pryž.

  • Vzdáleny od jakéhokoli předmětu, který by mohl prorazit pryž (kovové a dřevěné hroty apod.).

  • Vzdáleny od jakéhokoliv zdroje plamene, žáru či elektrických výbojů (akumulátorových nabíječek).

  • Mimo zdroj ozónu (transformátory, elektrické motory, svářečky atd.).

 

Skladování ve sloupcích a manipulace s pneumatikami

Pokud je možné vaše pneumatiky skladovat ve sloupcích, vždy se přesvědčete, že nejsou deformovány vzájemným tlakem. Při dlouhodobém skladování se doporučuje pneumatiky otáčet (měnit jejich pořadí). Nikdy neumisťujte pneumatiky pod jiné předměty  tak, aby jimi byly stlačovány. Příslušenství musí být skladováno v originálním obalu a na místech, která vylučují riziko průrazu, průpichu či odření. Ve všech případech je při manipulaci s pneumatikami a příslušenstvím potřeba užívat takové nástroje a materiály, které pro ně nepředstavují riziko poškození. Při manipulaci s pneumatikami musí mít pracovník vždy na sobě ochranný oděv.

 

Krátkodobé skladování

Pneumatiky mohou být navršeny jedna na druhou, nejlépe na paletách. Výška sloupců nesmí přesáhnout 1,20 m. Po 4 týdnech je potřeba otočit pořadí pneumatik ve sloupcích. Pokud jsou pneumatiky namontovány na ráfcích, musí být skladovány nahuštěné, a to ve vertikální poloze či v jedné vrstvě na policích.

 

Dlouhodobé skladování

Pneumatiky musejí být uskladněny vertikálně na policích, které jsou ve výšce minimálně 10 cm od podlahy. Abychom předešli riziku deformování pneumatik, doporučuje se je jednou měsíčně otočit. Pokud pneumatika není delší dobu užívána, kontrolujte u ní pravidelně tlak huštění a upravujte ho na hodnotu doporučenou výrobcem.

 

Skladování zimních pneumatik

Tato jednoduchá pravidla skladování zimních pneumatik vám umožní udržet je ve skvělém stavu:

  • Než pneumatiky demontujete z vozidla, poznamenejte si jejich pozici. To vám umožní během příští zimy vyvážit jejich opotřebení montáží pneumatik z přední nápravy na nápravu zadní a naopak.

  • Omyjte disky a pneumatiky vodou a dobře je vysušte, abyste předešli jejich korozi.

  • Z drážek pečlivě vyjměte všechny kamínky a jiné drobné předměty, které se v nich uchytily.

  • Pokud jsou vaše pneumatiky montovány na ráfcích, zavěste je nebo položte na zem. Pokud na ráfcích nejsou namontovány, skladujte je ve vertikální poloze, abyste zamezili tlakům na kostru pneumatiky.

  • Své pneumatiky skladujte z dosahu světla, ideálně v chladném a suchém prostředí, a z dosahu ředidel, ropných a jiných chemických látek.Tabulka huštění

Huštěni-data

Vítejte na našem webu

Vítejte na stránkách našeho pneuservisu. Poskytujeme pneuservis osobních a užitkových vozů všech typů a značek. Dále prodej nových pneu, opravy pneu a duší včetně výměny ventilů. Naše společnost klade důraz na spokojenost svých klientů, kterým nabízí služby za příznivé ceny. Pevně věříme, že Vás naše nabídka zaujala, v případě zájmu či jakéhokoliv dotazu nás prosím kontaktujte na uvedených telefonních číslech.

Kontakt pro zákazníky

Otevírací doba

Petr Bajer

Tel.: 544247751
Tel.: 603426035

E-mail:
bajerpneu@seznam.cz

Adresa

Pneuservis Bedřichovice

Studýnky 49/10
664 51 Šlapanice - Bedřichovice

IČ: 12195286
jsme plátci DPH

Reklama

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

Pneuservis Bedřichovice

Kvalitní a spolehlivé služby

+420 603 426 035bajerpneu@seznam.cz
NastaveníReferenceKontakty